Na całym świecie 1 na 5 osób cierpi z powodu infekcji grzybiczej stóp lub paznokci u stóp. Stałe noszenie zabudowanego obuwia (niedostateczne wietrzenie stóp) w połączeniu z wysokimi temperaturami i ciągłą wilgocią stwarza idealne warunki do rozwoju patogenicznych zarazków i mikroorganizmów, co prowadzi do infekcji. Oczywiście grzybica stóp rozprzestrzenia się także w wyniku bezpośredniego kontaktu ze skórą lub skażonymi powierzchniami pod prysznicami, w saunach, przebieralniach oraz narzędziami, które stosowano na zainfekowanych stopach.
Objawy
Częste objawy infekcji grzybiczej to podrażniona lub swędząca skóra oraz uczucie pieczenia, a także stan zapalny. W wyniku zarażenia grzybicą skóra w końcu zaczyna się łuszczyć i pękać, co może sprawiać ból. Z czasem grzyb atakuje paznokcie, a te powoli stają się luźniej osadzone i mogą całkowicie odpaść. W wielu przypadkach grzybicy może towarzyszyć także infekcja bakteryjna, która powoduje pogłębienie uczucia dyskomfortu.
Rodzaj objawów, jakie wystąpią, zależy od typu grzyba, który atakuje skórę:
- Grzybica międzypalcowa atakuje głównie
przestrzeń pomiędzy czwartym a piątym palcem u stóp. Zainfekowane miejsca z czasem zaczynają się łuszczyć i w końcu pękać, zwiększając uczucie bólu i dyskomfortu.
- Grzybica mokasynowa zaczyna się od uczucia bólu w zainfekowanym miejscu, w którym następnie pojawiają się zgrubienia i spękania. Zaawansowane stadium infekcji przenosi się także na paznokcie, które w końcu zaczynają się kruszyć i mogą odpaść.
- Grzybica może pojawić się także na spodzie stopy w postaci podskórnych pęcherzyków wypełnionych płynem i w wielu przypadkach towarzyszy jej infekcja bakteryjna.
Diagnoza i leczenie
Lekarz specjalista zazwyczaj diagnozuje infekcję grzybiczą badając stopy pacjenta i pytając o objawy, a także wszelkie przypadki wystąpienia podobnych infekcji czy grzybicy w przeszłości. Pobiera się zazwyczaj próbki z zarażonych miejsc, które poddawane są analizie, by określić rodzaj grzyba i zalecić odpowiednią metodę leczenia. We wczesnych stadiach choroby przepisuje się krem lub maść, które mogą skutecznie wyleczyć grzybicę. W późniejszych stadiach stosuje się przeciwgrzybiczne leki doustne.
O kremie Fungalor
Zazwyczaj leczenie grzybicy może być bardzo kosztowne, a niektóre przepisywane leki wywołują niepożądane skutki dla zdrowia. Ten nowy produkt opracowano tak, by był przystępny cenowo i wygodny (może być sprzedawany bez recepty) oraz stanowił lek zwalczający grzybicę stóp zarówno u dorosłych jak i u dzieci.
Ten opatentowany lek przeszedł wszelkie próby kliniczne i przynosi niezwykle pozytywne rezultaty. Niezależne badania przeprowadzone przez węgierskich badaczy potwierdzają, że w 97% przypadkach lek ten zwalcza infekcję grzybiczą, całkowicie wyniszczając bakterie i grzyby atakujące stopy.
Ale co zawiera ten krem?
Ten nowy produkt zawiera wyłącznie składniki organiczne i naturalne, co obniża ryzyko wystąpienia efektów ubocznych i reakcji alergicznych. Krem Fungalor stworzono z następujących naturalnych składników:
- Arnika ma działanie antybakteryjne i zmiękczające oraz łagodzi swędzenie
- Mentol łagodzi ból
- Rumianek ma efekt łagodzący i przeciwzapalny
- Oliwa z oliwek
Ta całkowicie naturalna metoda leczenia stanowi Twoje oręże w walce z dokuczliwą oraz bolesną grzybicą stóp i pozwoli Ci pozbyć się infekcji na zawsze.