Biotyna
Ta magiczna substancja stymuluje wzrost rzęs w taki sam sposób, jak pobudza porost włosów na głowie. Suplementy z biotyną można znaleźć na półkach z witaminami w aptekach lub drogeriach. Biotyna wspomaga keratynę oraz pomaga zapobiegać łysieniu, a nawet odwrócić ten proces.
Jeśli nie przepadasz za suplementami, zdrowa dieta bogata w białko i witaminy – ryby, jaja, fasola, soja i jogurt – także mogą pomóc rzęsom wydłużyć się i pogrubić, a także stymulować ich porost.
Serum do rzęs
Moda na serum do rzęs rozpoczęła się od marki Latisse, która oferowała produkt wyłącznie na receptę. Jednak należy mieć świadomość, że bimatoprost może w rzadkich przypadkach zmienić kolor Twoich oczu, jeśli dostanie się bezpośrednio na rogówkę.
Chociaż eksperci potwierdzają skuteczność serum do rzęs, nie należy oczekiwać natychmiastowego efektu. Naturalny cykl wzrostu rzęs trwa około 8 tygodni, więc w przypadku niektórych osób może minąć nawet 4 miesiące, aż rzęsy osiągną pełną długość i zmysłowy, obfity wygląd.
Tusz do rzęs
Pamiętaj: Zmieniaj tusz do rzęs co trzy miesiące, nawet jeśli zostało jeszcze trochę płynu w tubce. Dzięki temu maskara nie będzie wysuszać Twoich rzęs i prawdopodobnie zapobiegniesz przenoszeniu bakterii do oraz wokół oka.
Zmywanie makijażu
Może to brzmieć jak oczywistość, ale sypianie w makijażu jest zdecydowanie niewskazane. Szczególnie ważne jest usuwanie tuszu, ponieważ wyschnięta może zahaczyć się o poduszkę i złamać rzęsę, kiedy śpisz.
Zatem użyj wacika i nie śpiesz się. Zaleca się, by namoczony w płynie do zmywania makijażu wacik lub wysokiej jakości chusteczkę do makijażu nałożyć na powiekę na 30 sekund, by rozpuścić tusz, a następnie zetrzeć nadmiar produktu.
Sztuczne rzęsy
Ciągłe stosowanie sztucznych rzęs oraz przedłużanie ich przy użyciu ostrych klejów może skutkować tym, że rzęsy wypadną, albo też uszkodzony zostanie mieszek włosowy i rzęsa więcej nie urośnie. Ponadto eyeliner w płynie może czasami wchodzić w reakcję chemiczną z klejem, cementując go do naturalnej rzęsy, która w efekcie wypada.